Lastekunstikooli valikainete näitus

9. aprillil kell 18:00 avab Tartu Lastekunstikool iga-aastase ülevaatenäituse kooli valikkursustel ja kaasaegse skulptuuri aines valminud töödest Eesti Trüki- ja Paberimuuseumi galeriis. Eksponeeritakse nii ruumilisi kui ka tasapinnalisi õpilastöid, mis on valminud mitmetes erinevates kunstitehnikates.

Tänavusel väljapanekul saab näha arvutigraafikat, fotograafiat, sisekujundust, tänavakunsti, animatsiooni ning kunstilaboris ja kaasaegse skulptuuri kursusel valmistatud taieseid. Järgmise aasta valikainete kohta on valminud tutvustused ja ideekavandid, millega samuti saab end näitusel kurssi viia.

Valikainete raames käsitletakse kompositsiooniteooriaid Tartu Lastekunstikooli kõrgematel kursustel. Vormilt aga vastavad ülesanded iga valikaine spetsiifikale. Valikainete kursused võivad olla mõnel õppeaastal erinevad.

Kaasaegse skulptuuri kursus on jätkuks vormiõpetusele. Traditsiooniliste materjalide, nagu näiteks savi käsitsemise kõrval on siin olulisemal kohal  kontseptuaalse lähenemisega suuremahulised segatehnikas teosed.

Tartu Lastekunstikooli näitus Eesti Trüki- ja Paberimuuseumi galeriis jääb avatuks kuni 5. maini. Külastajad on näitusele oodatud muuseumi lahtiolekuaegadel kolmapäevast pühapäevani kell 12:00-18:00.

Lisainfo:

Riho Kall
TLKK valikainete koordinaator
riho.kall@hotmail.com
+37253471631
http://www.lkk.tartu.ee/
facebook.com/tartu.lastekunstikool