PUMPARILALA

 

Riin Liivamägi näituse Pumparilala avamine 30. märtsil kell 18:00
NÄITUS JÄÄB AVATUKS KUNI 27.04.

Riin oma näitusest:
“Pumparilala”

Miks selline naljakas nimi? Kui ma olin 4 aastane siis küsis isa minu käest: “Kes sa selline oled?” Mina vastasin, et “Pumparilala ! ”

Lapsepõlv pole minu jaoks tegelikult lihtne teema. Lapse hing pudeneb kergesti kildudeks – raskused kodus ja koolis võivad muuta väikese inimese väga kurvaks, aga see on siiski ka osa elust ja suurekssaamisest. Kui täiskasvanud ütlevad, et vaatavad elu läbi roosade prillide, siis lapse jaoks võib see tähendada elu vaatamist läbi „värviliste klaasikildude“. Arvan, et see oskus ei ole niisama inimesele kaasa antud. Loodan, et ei ole kaotanud enda roosasid prille ka suurena. Püüan säilitada endas seda rõõmu, mida lapsed suudavad tunda. Samas ka kurbust.

Olles ise lapsevanem püüan mõista väikeste inimeste hingemaailma ja olla lihtsalt olemas neile keda armastan. See paneb veel rohkem tegelema maailmaga, kus lapsed kasvavad. Mõtlema lapsepõlve, praeguste laste lugude, nende mängu ja päris maalilma peale, otsima piire ja puutepunkte. Teatud mõttes on ju iga mäng ka rollimäng ja iga rollimäng jutustatud lugu. Lood minu piltidel otsivad kontakti ka vaataja mälestustega, et meenutada nende lugusid. On midagi, mida lapsed täiesti siiralt, vahetult ja varjamata eelistavad – need on heledad, puhtad ja helged värvid. Võibolla tähistavad need värvid siirust ja sära laste silmis.

Viimased 4 aastat olen klassikalist maali miksinud digitaalse kunstiga. Maalikunstniku taust aitab mul tunnetada ka arvutiekraanil värvide peeneid nüansse ja graafilisi jooni just nagu pintsli ja värvidega lõuendil. Tänu tahvelarvutile saab nutiseadmetele mõeldud kunstiprogramme kasutades luua fantaasiaküllaseid teoseid. Nutiseadmed võimaldavad kombineerida fotosid, maalimist ning joonistamist.

Armastan värve ja loomingut olenemata meediumist!
Head vaatamist!
Riin Liivamägi

Jakobi galerii
Jakobi 52, Tartu
T-R 13-18