Õppetööks vajalikud töövahendid

Tavapäraseks õppetööks palume õpilastel kaasa võtta erineva pehmusega harilikud pliiatsid (lisaks HB-le ka nt 2B, 4B vms) ja kustukummi. Veel peaksid õpilasel kaasas olema mõned erinevas suuruses pintslid kattevärvidega (guaššidega) maalimiseks. Muud töövahendid nagu paberid, käärid, liim, värvid jm on koolis olemas.

Vormiõpetuse tunni puhul tasuks silmas pidada, et saviga töötades võivad lapse riided määrduda, seega võib kaasa võtta kitli, kätised või siis lihtsalt mitte kõige uuemaid ja ilusamaid riideid sel päeval selga panna.

Maalipraktika töövahendid

Suvisele maalipraktikale võtab kool õpilaste jaoks kaasa maalimisalused, kokkukäivad toolid ja akvarellipaberi.

Enamasti maalimegi praktikal looduses akvarellvärvidega, mille palume õpilastel endil kaasa võtta. Seega peaks iga õpilane tulema maalipraktikale isikliku akvarellvärvikarbiga (eelistada tuleks kuivalt karpides müüdavaid nn nööbivärve, mitte tuubides müüdavaid akvarelle). Komplekt ei pea olema liiga suur, piisab ka 12 värviga karbist. Enamasti on kõige parema hinna ja kvaliteedi suhtega vene päritolu akvarellid, seega võiks neid eelistada näiteks hiinas toodetud värvidele, mis on tihti liiga kuiva konsistentsi ja ebaloomulike värvitoonidega.

Samuti on õnnestunud akvarellmaali tegemiseks vaja spetsiaalset pintslit. Akvarellipintslite eripäraks on see, et need on tehtud pehmest (soobli, orava, poni vm) karvast ja kannavad seetõttu endas palju vett. Pintsleid võiks olla erinevates suurustes (suuremad pinna katmiseks ja väiksemad detailide maalimiseks).

Foto allikas: http://omar-paint.blogspot.com.ee/2016/02/my-review-from-paperworld-fair.html